Produkcja filmów wizerunkowych


Tworzenie produkcja montaż filmów wizerunkowychTworzenie produkcja montaż filmów wizerunkowych

Filmy wizerunkowe


W obecnych czasach filmy wizerunkowe to obowiązkowy element marketingu każdej działalności gospodarczej. Ta atrakcyjna, szybka i przede wszystkim nie męcząca potencjalnych klientów forma prezentacji firmy sprawdza się doskonale w każdej branży. Taki film, oprócz atrakcyjnej zawartości powinien cechować się pewnymi właściwościami.

 

Przeznaczenie filmów wizerunkowych

Jak sama nazwa wskazuje, filmy mają jeden cel – pokazać firmę. W dzisiejszych czasach zarówno dla nas jak i dla naszych potencjalnych klientów (również Twoich) czas stał się najważniejszą walutą. Zapewne już dawno zauważyłeś, że mało kto może pozwolić sobie na dłuższą rozmowę biznesową na temat firmy, oferty, referencji itp. Kilkunasto-minutowe prezentacje multimedialne opisujące firmę, zespół i ofertę już dawno stały się przeżytkiem.

Pytanie jest bardzo proste: "po co męczyć klienta nudną prezentacją, skoro taką samą treść można pokazać w 90 sekundowym spocie filmowym?"

Taki film to nie tylko oszczędność Twojego czasu, czy czasu Twojego klienta, ale również gwarancja na to, że twój odbiorca nie odpłynie myślami podczas słuchania wywodu na temat Twojej firmy. Podsumowując, jakie są zalety filmów wizerunkowych? Szybkie, dynamiczne i ciekawe przedstawienie twoich usług, referencji, zespołu i innych cech charakteryzujących Twoją firmę.

Z czego składa się film wizerunkowy dla firm?

Każdy film wizerunkowy to indywidualny projekt. Jego efekt końcowy zależy od branży, specyfiki, wielkości, grupy odbiorców i wielu innych czynników. W naszej firmie za spersonalizowane podejście do każdego klienta odpowiadają scenarzystki. Dzięki temu nie musisz się martwić o scenariusz i plan filmu. Są jednak elementy, które powinny się zawierać w każdym filmie wizerunkowym:

Twoja profesja

Brzmi banalnie, ale wiele firm zapomina ująć w filmie reklamowym informacji na temat zakresu swojej działalności. Zamiast nazwać jednym zdaniem swoje usługi, tworzą długie opisy, które zanim dojdą do sedna tracą uwagę potencjalnych klientów. Pamiętaj – prostota często może się okazać kluczem do sukcesu. Prowadzisz warsztat? Zacznij film od frazy „Profesjonalny Warsztat Samochodowy”. Produkujesz meble? Zacznij od zdania „Producent mebli na wymiar”. Oczywiście nie musimy rezygnować z dłuższych opisów, ale ważne jest, by nie zapomnieć o określeniu swojej profesji jak najkrócej to możliwe, by wpisać się w pamięć odbiorcy filmu.

Twoje Usługi

Ten punkt w filmach wizerunkowych nie jest obowiązkowy, ale nie jest też zabroniony. Ważne jest jednak, żeby nie zanudzić swoich widzów wymienianiem po kolei setek produktów, które sprzedajesz. Najlepszym wyjściem jest zdefiniowanie kilku najważniejszych produktów lub przedstawienie grup/kategorii produktów lub usług, które Twoim zdaniem są najważniejsze w Twojej działalności.

Zalety firmy

Oferujesz darmową przesyłkę, cechujesz się szybkim czasem realizacji, oferujesz klientom darmową wycenę remontu albo dodajesz butelkę soku do pizzy gratis? Nie zapomnij o tym wspomnieć. Zalety firmy, nawet te banalne typu „Doświadczony zespół” „Niskie ceny” to potężny oręż w działaniach marketingowych. Nie tylko działają na świadomość Twoich klientów, ale również na ich podświadomość. Daj się zapamiętać jako solidna firma

Dane kontaktowe

Adres siedziby, numer telefonu, adres strony www i inne dane to podstawa do tego, żeby Twoi klienci znaleźli Twoją firmę. Pamiętaj jednak, żeby nie robić z filmu wizerunkowego książki telefonicznej z numerami kontaktowymi to wszystkich twoich pracowników. Jeden numer telefonu i adres www często w zupełności wystarcza.

Można by tak wymieniać bardzo długo. Kluczowy jest jednak fakt, że nie ma złotego standardu. Każda branża wymaga spersonalizowane podejścia. Nie musisz się jednak tym martwić. Nasze scenarzystki przeanalizują informację na temat Twojej firmy i stworzą scenariusz idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Strona www i firmowe fanpage naszych klientów to prawdziwa skarbnica informacji. Dzięki temu wystarczy, że podasz nam adres swojej strony, a my zaproponujemy gotowy film.